Hakkımızda

HOX’S konsepti, sadece sınırlı bir topluluğun değil, birçok kişinin bütçesine uyan hazır giyim ürünleri ve aksesuarları sunma fikrinden doğmuştur. Sürdürülebilirliği merkezine alarak tasarım, işlevsellik, kalite ve değer kavramlarını en üst seviyede temsil etmeye odaklanan HOX’S konsepti ar-ge, tasarım, malzeme tedariki, üretim, paketleme, dağıtım ve satış sonrası süreçlerinin tamamında etkin biçimde uygulanır. Hedefimiz, daha fazla insanın zekice tasarlanmış, yüksek kaliteli, sağlığa ve çevreye duyarlı ürünler kullanmasını sağlamaktır.
HOX’S konseptine birçok farklı şekilde ulaşılır: Dünya genelindeki pazaryerlerinde bulunan mağazalarımız, internet sitemiz, IOS / Android mobil uygulamalarımız ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla müşterilerimize her zaman çok yakınız. 
Günümüzde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın kalbine dokunan HOX’S un da her başarılı marka gibi bir doğuş hikayesi var. HOX’S un serüvenine İstanbul’da bir evin 12 metrekarelik odasında çok mütevazı bir şekilde küçük adımlar ve büyük hayallerle başladığını biliyor muydunuz? Peki ya kendi tasarladığımız ve geliştirdiğimiz ürünlerimizi sadece kendimize ait tesislerde evrensel değerlere saygıyla üreterek satışa sunduğumuzdan haberiniz var mı? İşte bizim hikayemiz… 
HOX’S, 2020 yılında İffet ve Deniz Karaoğlu tarafından kuruldu. Çok küçük yaşlardan itibaren tekstille uğraşan ablalarının yanında yetişmeye ve uzmanlaşmaya başlayan İffet Karaoğlu, tam da bu sayede, gündelik problemlere “yaratıcı ve yenilikçi” yaklaşımlar üreten bir kişilik oluşturarak Marmara Üniversitesi Tekstil ve Hazır Giyim bölümünde pekiştirdiği bu tecrübeyi 25 yıl boyunca tekstil firmalarıyla paylaştı. İşte geçmişten gelen bu eşsiz miras HOX’S un tarzı ve başarısının ardındaki sırra ilişkin fikir veren noktalardan biridir.