Hakkımızda

HOX'S, KRGL Tekstil'in tescilli markasıdır. Markanın hikayesi, İffet Karaoğlu’nun 25 yılı aşan tekstil sektörü deneyimini arkasına alarak 2019 yılında bir tasarım ve kalıp ofisi kurma fikriyle başladı. İffet, Haute Couture tasarımlar yapan ve üreten yetenekli ablalarının yanında işin inceliklerini öğrenerek büyüdü. Bu kıymetli tecrübesini Marmara Üniversitesi Hazır Giyim Bölümünde pekiştirdi ve sektörün ileri gelen firmalarıyla paylaştı.

Türkiye’nin en iyi modelistlerinden biri olarak anılan İffet Karaoğlu tarafından İstanbul’da kurulan KRGL Tekstil, kısa zamanda yüksek kaliteli kostümler üreten ve 15’ten fazla ülkeye ihraç eden bir yapıya dönüştü.

Bu süreçte, dünya hazır giyim sektörünün düşük kaliteli malzemelerle ve az gelişmiş ülkelerdeki ucuz işçilik gücüyle ürettirdiği tasarımları tüketiciye dayatan ve hızla tüketerek yenisini almaya zorlayan bir yapıya dönüştüğünü gözlemleyen Karaoğlu ailesi, Dünya’ya yıkıcı olmayan bir alternatif sunma hayaline odaklandı. KRGL’nin Türkiye’den bir Kadın Moda Markası çıkararak tüm Dünya’ya satma fikri, kapsamlı bir hazırlık döneminin ardından HOX’S ile gerçeğe dönüştü.

"Biz farklı düşünmeyi, var olan tasarımları sorgulamayı, deneyime açık olmayı ve daima iyi bir nedeni olan hatalar yapmaya cesaret etmeyi seviyoruz. Mükemmel değiliz... ama moda dünyasında bir şeyleri iyileştirmeye kararlıyız."

Siz de bunun bir parçası olmak ister misiniz?