Kargo & Teslimat

 1. Ürün, seçilen Alıcının Teslimat Adresine iletilmek üzere Firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketine iletilir. Türkiye için Firmamızın kargo çözüm ortağı Yurtiçi Kargo’dur. Türkiye içi siparişlerde kargo ücretsizdir.
 1. Türkiye içi siparişlerde teslimat, genellikle 3-7 iş günü sürmekte olup, teslimatın yasal süresi sipariş onay tarihten itibaren en geç 30 (otuz) gündür.
 1. Amerika ve Kanada siparişlerinde standart nakliye ücretleri, sipariş ağırlığı ve değeri dikkati alınarak hesaplanır. ABD ve Kanada siparişlerinde, siparişler tesisimizden çıktıktan sonra genellikle 3-7 iş günü içerisinde Alıcıya teslim edilmektedir. ABD ve Kanada siparişleri için Firmamızın kargo çözüm ortağı UPS Kargo’dur. 200 (iki yüz) USD üzerindeki tüm ABD ve Kanada siparişlerinde kargo ücretsizdir.
 1. Avrupa ve İngiltere siparişlerinde standart nakliye ücretleri, sipariş ağırlığı ve değeri dikkati alınarak hesaplanır. Avrupa ve İngiltere siparişlerinde, siparişler tesisimizden çıktıktan sonra genellikle 3-7 iş günü içerisinde Alıcıya teslim edilmektedir. Avrupa ve İngiltere siparişleri için Firmamızın kargo çözüm ortağı UPS Kargo’dur. 200 (iki yüz) EUR üzerindeki tüm Avrupa ve İngiltere siparişlerinde kargo ücretsizdir.
 1. Uluslararası siparişlerde nakliye ücretleri sipariş ağırlığı ve değeri dikkati alınarak hesaplanır. Uluslararası siparişlerde nakliye süreleri siparişin teslim edileceği ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası siparişler için Firmamızın kargo çözüm ortakları UPS ve Aramex Kargo’dur.
 1. Türkiye dışındaki siparişler için ödeme sırasında ve/veya teslimat sırasında ek gümrük ücretleri, harçlar ve vergiler geçerli olabilmektedir. Türkiye dışı siparişlere ilişkin ek ücretler hakkında daha fazla bilgi edinmek için posta ofisiniz, yerel yönetiminiz veya tarafımızla iletişime geçmeniz önerilmektedir.
 1. Teslimat Adresine ve Teslim anında bu adreste bulunan kişiye yapılan teslimatın Alıcıya yapıldığı kabul edilir.
 1. Teslim anında Alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamızın edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirdiği kabul edilir. Teslim anında Alıcının adreste bulunmamasından, bu durumdan kaynaklanan gecikmelerden ve Alıcının adreste bulunamamasını takip eden sürece dair kargo şirketinin kural ve prosedürlerinden Firmamız sorumlu tutulamaz. Alıcının Siparişi geç teslim almasından veya kargonun Firmamıza iade edilmesinden veya Ürünün Alıcıya tekrar gönderilmesinin gerekmesinden doğan zarar ve giderler Alıcıya aittir.
 1. Firmamız tarafımıza iletilen Siparişi temin etmek için tüm makul çabayı sarf eder. Ancak Firmamız, tedarik zincirinde ortaya çıkabilecek ve Firmamızın sorumlu tutulamayacağı gecikmeler ile üretim, tedarik ve sevkiyat süreçlerini etkileyen Mücbir Sebepler ve benzeri ticari imkansızlık halleri ile olağanüstü durumlar nedeni ile Teslimin gecikmesinden veya yerine getirilmemesinden sorumlu tutulamaz.
 1. Alıcının gümrük ücretini ödemeyi reddettiği paket/koli(ler)den Firmamız sorumlu değildir ve tesisimize geri gönderilmeyen hiçbir siparişin iadesi kabul edilmemektedir.
 1. Alıcı tarafından ödenmeyen gümrük vergilerinden ötürü Firmamız hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
 1. Siparişin gönderildiği ülke tarafından düzenlenen taşıyıcı ve posta blokajlarından ötürü teslimatta meydana gelen gecikmelerden ötürü Firmamız hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
 1. Kampanyalar veya özel düzenlemeler sebebiyle İnternet Sitesinde aksi ilan edilmedikçe Nakliye ücreti Alıcı tarafından karşılanır.
 1. Nakliyenin Firmamız tarafından üstlenildiği haller hariç olmak üzere, Alıcı, teslim aldığı ürünü derhal ambalajından çıkarıp Nakliye sırasında hasar görüp görmediğini incelemek, hasar olması halinde hasarı fotoğraflamak ve kargo şirketi personeli ile tutanak tutmakla yükümlüdür. Hasar tespit tutanağı ile Nakliye esnasında hasar gördüğü sabit olmayan hasarlar için Firmamıza başvurulamaz.
 1. Sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesi Firmamızın sorumluluğundadır.